شماره های پیشین

حیاط مدارس پارکینگ می‌شود

تاریخ درج : دوشنبه ۱۸ امرداد ۱۳۹۵
شماره روزنامه: 
مسوول ترافیک شهرداری منطقه:

منیره فهامی

منطقه3شهرداری اصفهان از جمــــله مناطــــقی است که بــــه‌دلیـــــل وجــــــود بافـــــــت تاریـــــخی، محدودیت‌های عبور‌ ومرور و عرض‌کم گذرها بیشترین‌ بار ترافیکی شهر را دارد.  این امر بهانه ای شد برای گفت و گو با حمید آقایی، مسوول ترافیک شهرداری منطقه3که در ادامه خواهد آمد.

 

 

در منطقه 3بار ترافیک بیشتر در کدام خیابان‌ها وجود دارد؟
خیــــابان‌عبدالــــــرزاق، چهـــــارراه ‌تختــــــی، مــــــــیدان امــــــــــام‌عــــــــلی(ع)، خیابــــان‌ هاتــــف تا چـــــهارراه‌نقاشی، میدان‌خواجو تا میدان‌انقلاب جزء محدوده شهرداری منطقه3بوده که قسمت بزرگی از رینگ یک محدوده طرح ترافیک اصفهان است و طبق مصوبات شـــــورای ترافیک اصفهان بــــــرای ایــــــن محـــــدوده طـــــرح زوج ‌و‌ فرد در نظر گرفته شده ‌است.

 

 

 

مشکل ترافیکی خاصی در منطقه وجود دارد؟
عمده مشکلی که در این منطقه داریم بحث مسدود شدن میدان امام به علت ضرورت و مسائل  میراث فرهنگی است که باعث  ترافیک مضاعف خیابان نشاط شده است.

 

 

 

برای رفع این مشکل چه اقدامی صورت گرفته است؟
خوشبختانه خیابان آقا نورالله ‌نجفی را در دستور کار قرار داده‌ایم که کاهش10تا15 درصدی ترافیک خیابان نشاط را به دنبال خواهد داشت.

 

 

 برای کاهش ترافیک در بافت فرسوده چه اقداماتی انجام شده است؟
 این موضوع چــــند سالی است در دستور کار قرار گرفته به خصوص جاهایی که گلوگاه بوده و یا زمین های رها شده وجود داشته است که با توافق مالکین تخریب شده و پس از  عقب نشیــــــــنی خط‌بدنــــه، مجددا دیوارکشی کرده‌ایم.

 

 

 این عقب نشینی ها امتیازی برای صاحب ملک هم دارد؟
 بله این همکاری در پرونده مالک ذکر شده که موقع گرفتن پروانه ساخت به عنوان یک امتیاز لحاظ می‌شود.

 

 

 گسترش فرهنگ دوچرخه‌سواری تاثیری در کاهش ترافیک دارد؟
 بله، مدیریت‌شهری نیز توجه خاصی به این موضوع دارد. در این راستا امسال نیز در حال احیای مسیر دوچرخه و تبدیل آن به صورت یک رینگ هستیم.

 

 

برای کاهش کمبود جای پارک که دغدغه بسیاری از اهالی منطقه است چه کرده‌اید؟
برای رفع این مشکل تفاهمنامه‌ای بین معاونت حمل‌و‌نقل و ترافیک با آموزش‌ و ‌پرورش به منظور استفاده از حیاط مدارس برای پارک خودروها به امضا رسیده است.  همچـــــــــــنین طبق آمـــــار به دست آمــــــده قبــــــل از ســــال 88 فـــضای پارکینگ در این منطقه هزار و 288 خـــــودرو بـــــــوده که در حــــــال حــاضر به  سه و‌نیــــم برابر افزایش پیدا کرده ‌است.

url : http://hammahale.com/node/15918

دیدگاه جدیدی بگذارید

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.