شماره های پیشین

اگر از اهالی بودم از شهردار می‌خواستم ...

تاریخ درج : شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵
شماره روزنامه: 
پروژه‌های عمرانی منطقه 12 در گفت و گو با محمد رضا برکت

نجمه لندی

 محله عاشق‌آباد جزء یکی از بهترین محله‌هایی است که هیات امنا، معتمدین، روحانیون و خانواده‌های شهداء ارتباطات بسیار خوبی با شهرداری منطقه دارند. درحال حاضر با تعاملاتی که با مردم عاشق‌آباد داشته‌ایم تمامی پروژه‌های عمرانی که برای محله تعریف شده صد در صد با موفقیت به پایان رسیده است. آنچه خواندید سخنان آغازین مدیر منطقه 12 شهرداری اصفهان است كه در ادامه، گفت‌وگوی هم‌محله با او را می‌خوانید.

 

 

 

در یک ســــال گذشته از چه پروژه‌هایی در محله عاشق‌آباد بهره‌برداری  شد؟
یکی از درخواست‌های مردم محل احداث پارکی جنب گلزارعاشق‌آباد بود که پیشرفت 95 درصدی داشته و در یک ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد. با بهره‌‌برداری از این پارک، محله عاشق‌آباد در مجموع سه پارک خواهد داشت. در این محله به علت داشتن بافت قدیمی، گلوگاه‌هایی هست که سالیان سال مردم در انتظار باز شدن این گلوگاه‌ها بوده‌اند. با همراهی هیات امنا تاکنون بیشتر این گلوگاه‌ها باز شده، اما در این زمینه جای کار زیاد است. محله عاشق‌آباد از مناطقی بود که بیشترین مشکل را در بحث آسفالت داشت؛ سعی کرده‌ایم اکثر معابر آسفالت شود و در این خصوص بیشترین سطح رضایتمندی را داشته‌ایم. از دیگر اقدامات می‌توان به آزادسازی وساماندهی خیابان‌ مینو (حدفاصل خیابان عاشق‌آباد و خیابان امام خمینی) وخیابان گلزار شهدا اشاره کرد. به لحاظ اینکه درگذشته از زیر این خیابان (گلزار شهدا) قنات می‌گذشت ما دو برابر بقیه اماكن، برای زیرسازی این خیابان زمان صرف كردیم و با ظرافت خاص این کار را انجام دادیم.

 

 

 

آیا شما قبل از اینکه خیابانی را احداث یا ساماندهی کنید با ادارات خدماتی هماهنگی‌های لازم را انجام می‌دهید؟
زمانی که می‌خواهیم در بحث احداث یا ساماندهی خیابانی شروع به کار کنیم با اداره های خدماتی مکاتباتی را انجام می‌دهیم تا در جریان باشند.

 

 

 

 

با توجه به این موضوع، چرا در زمان خیلی کمی بعد از آسفالت خیابان گلزار شهدا، اداره آب و فاضلاب شروع به حفاری این خیابان تازه احداث شده کرد؟
متاسفانه اداره آب و فاضلاب در موقعی که باید اقدام می‌کرد این کار را انجام نداد و چون بحث کمبود آب و افزایش فشار آن در این منطقه بود ما را برسر دوراهی گذاشتند اگر اجازه انجام این کار را نمی‌دادیم مشکلات آب برای کل منطقه عاشق‌آباد و خیابان امام خمینی به وجود می‌آمد.

 

 

 

 

به نظر شما چه کسی دراین زمینه کوتاهی کرده که قسمت‌هایی از این خیابان تازه احداث شده نشست کرده است؟
ما هیچ‌گونه قصوری دربحث زیرسازی این خیابان نداشته‌ایم و این مشکل در اثر حفاری که اداره آب کرده به وجود آمده ‌است. حدود یک ماه است پیگیر این موضوع هستیم و با وجود اینکه وظیفه اداره آب وفاضلاب است، ما نشست‌های پیدا شده را مرمت می‌کنیم.

 

 

 

چــرا در بعضی از قسمت‌هـــای خیابان گلزار شهدا پیاده‌رو احداث نشده‌ است؟
آزادسازی خیابان گلزار شهدا به تدریج انجام می‌شد؛ اگر می‌خواستیم صبر کنیم که این خیابان کاملا آزادسازی شود ممکن بود هفت الی هشت سال طول بکشد و این خیابان به همان وضعیت قبلش باقی می‌ماند. چاره را در این دیدیم که آن جاهایی را که آزادسازی شده است، ساماندهی کنیم و جاهایی که ساماندهی نشده بعد از اینکه خانه‌ها عقب‌نشینی کردند پیاده‌روها را دوباره احداث کنیم.   

 

 

 

 

باتوجه به بن‌بست بودن محله عاشق‌آباد، چه فعالیت‌هایی در زمینه راه صورت گرفته است؟
در افتتاحیه سال قبل، آزادسازی یک خیابان 36متری از کوثر به بهارستان را داشتیم که در اختیار مردم قرار گرفت. همچنین مردم عاشق‌آباد تاکید دارند خیابانی را که در محدوده اراضی کشاورزی است، آزادسازی و آسفالت کنیم. طی بازدید از محل و مکاتباتی که با کمیسیون ماده پنج و اداره جهاد کشاورزی داشتیم قرار شد جاده فعلی که تقریبا باریک است مشکل عبور و مرور و ترافیک مردم راحل کند. 

 

 

 

 

برنامه‌های آینده شهرداری برای توسعه محله عاشق آباد چگونه است؟
در بحث کالبدی شهر، قصدی برای توسعه نداریم حریم و محدوده شهرها بر اساس طرح بازنگری اعلام شده و اکثر زمین‌های عاشق‌آباد اراضی کشاورزی هستند ما باید به سمتی برویم که اراضی کشاورزی را حفظ کنیم.

 

 

 

اگر از اهالی محله عاشق‌آباد بودید از مدیر منطقه خود چه خواسته‌‌ای داشتید؟
اگر از اهالی عاشق‌آباد بودم از مدیر منطقه می‌خواستم در نوسازی بافت فرسوده با مردم محل همکاری داشته باشد.

 

 

 

آیا شما در این خصوص اقدامات لازم را انجام داده‌اید؟
ما با اهالی محله عاشق‌آباد کمال همکاری را داشته و در آینده نیز داریم و آماده هستیم بر روی پلاک‌های باقی مانده حداکثر امتیازات و تخفیف 50 درصد عوارض بافت فرسوده را بدهیم.

url : http://hammahale.com/node/15990

دیدگاه جدیدی بگذارید

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.